Фотовиставка до Дня Соборності України

Фотовиставка Дня Соборності України

«Україна - це ми!»

Назва роботи:

"Ми разом, ми сильні, ми єдині!!!"

Автор роботи: Володін Роман Дмитрович учень 3 класу

Назва школи:

Дружбівський НВК: ЗОШ І-ІІІ ступенів - ДНЗ Дружбівської міської ради Шосткинського району Сумської області

Привітання до Дня Соборності України іншим учасникам:

Не треба нам сварок, незгоди, ганьби!

З’єднали країну ми навіки.

Не зможе ніщо наш союз розірвати.

Соборна країна! Ви чуєте?! Ні?!

Одна Україна! Єдиная мати!

І краще країни нам не знайти!

Ідея соборності бере свій початок від об'єднання давньоруських земель навколо князівського престолу в Києві, а її філософське коріння сягає часів Візантії. Протягом віків її практичним втіленням займались українські гетьмани Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Петро Дорошенко, Пилип Орлик. У XVIII — початку XX ст., коли українські землі були поділені між сусідніми державами: Польщею, Московією, Румунією, Австро-Угорщиною, ця ідея знайшла своє відображення у працях найкращих вітчизняних мислителів, оскільки для боротьби за свої національні інтереси Україні була вкрай важливою територіальна єдність.