A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Дружбівський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад Дружбівської міської ради Шосткинського району Сумської області

Методична робота

Методична робота дошкільного закладу спрямована на:

  • розширення впровадження інноваційних технологій, аналіз результативності роботи;

  • вибір доцільних форм і методів роботи з дітьми по розвитку креативності;

  • реалізацію принципу особистісно-орієнтованої моделі дошкільної освіти;

  • здійснення гуманістичного, компетентнісного, інтегрованого підходів в організації навчально-пізнавальної діяльності з дітьми. 

 

 

Дата: від до Скинути

Ні — виховній агресії в сім’ї!

Ні — виховній агресії в сім’ї! Виховуючи дитину, ми частіше використовуємо метод «агресії» і спрямовуємо на дитину потік нищівної енергії з величез¬ним негативним зарядом. Ми зриваємося на дитині, не розумі¬ючи, що цим «заряджаємо» її. А вона, не в змозі розрядитися, як ми з вами, накопичує агресію в собі. І рано чи пізно ця агресія дасться взнаки — дитина хворіє (від легких колік до серйозних психозів). Своєю нищівною словесною агресією бать¬ки зазвичай намагаються наївно припинити імпульсивну агресію дитини, не замислюючись над тим, що дитина, коли стане дорослою, ап¬робує такий урок на батьках. Ще один вид виховної агресії — тілесна: биття, ляпаси. Будь-яка дія бере реванш протидією. Ляпас колись може відгукнутися насильством, а бит¬тя — злочином. Вихована такими методами дитина дзеркаль¬но спрямує потік агресії на своїх дітей. Вона не забуде гніт батьківських емоцій і, сама стане при¬гнічувати. Своїми методами виховання ми позбавляє¬мо дитину права на виявлення негативних емоцій, хоча самі їх провокуємо. Дуже важливо, щоб ми використовували сим¬патію та усмішку, підтримку, співчуття та на¬віювали доброту, бо всі негативні емоційні вия¬ви позначаються на психічному стані дитини. Змініть тактику виховних впливів і полюбіть її, свою дитину. Якою б вона не була. Адже обов’я¬зок батьків — зробити свою дитину щасливою. Тільки батькам під силу прокласти правильний шлях взаємин. Виявіть розуміння й любов, і дитина відплатить вам тим самим — любов’ю та розумінням! Як зняти дитячу агресію. 1.Замислитися над причинами такої поведінки. 2.Якщо причина агресивності – дефіцит батьківської уваги, то Ви самі знаєте, що потрібно робити. 3.Не карайте малюка фізично. 4.Не кричіть, не звинувачуйтедитину у вчиненому. Це не допоможе. 5.Cпробуйте заспокоїти та відвернути дитячу увагу. 6.Поговоріть із дитиною, розкажіть, чого Ви від неї очікуєте. 7.Якщо напади агресії відбуваються досить часто, можна допомогти дитині і спрямувати її агресію в безпечне русло. Це можуть бути заняття спортом, найкраще – плаванням. 8.Іноді агресивним дітям допомагає боксерська груша, що знаходиться вдома у доступному місці.

09:06 25.11.2024

Онлайн-навчання дітей: за і проти

Сьогодні домашнє онлайн-навчання дітей стає не просто популярним, а часом навіть необхідним або єдиним можливим методом навчання. Дехто з батьків пояснює дітям весь матеріал, вчить програму і займається, дехто обирає освітні платформи, дехто використовує платформи для онлайн-конференцій з учителями.

07:22 25.11.2024

Пам' ятка для батьків

1. Прислухайтесь до своєї дитини, постарайтесь почути і зрозуміти її. Переймайтесь проблемами дитини. Не обов'язково погоджуватись з точкою зору дитини, проте, завдяки батьківській увазі вона (дитина) відчує свою значимість і людську гідність. · 2. Приймайте рішення спільно з дитиною, а також надайте їй можливість приймати самостійні рішення: дитина з більшою охотою підчиняється тим правилам, які встановила сама. При цьому ми не заперечуємо, що певні рішення можуть приймати лише батьки. Нехай дитина матиме право вибору, - щоб самій реально відчувати, що може сама обирати з усього можливого. · 3. Постарайтесь попередити ситуацію, чи змінити її таким чином, щоб дитині було б непотрібним поводити себе неправильно. · 4. Дайте можливість дитині відпочити, "переключаючись" з одного виду діяльності на інший. · 5. Вимагаючи щось від дитини, давайте їй чіткі вказівки. При цьому - не обурюйтесь, якщо дитина, можливо, чогось не зрозуміла або щось забула. Навпаки, без дратівливості, терпляче роз'яснюйте їй сутність своїх вимог. Дитина потребує повторень. · 6. Не вимагайте від дитини відразу багато, дайте їй можливість поступово засвоїти ваші вимоги, адже дитина просто не може робити все відразу.  · 7. Не пред'являйте дитині непосильних вимог: від дитини не можна очікувати виконання того, що вона не може зробити. · 8. Відмовтесь від будь-яких дій зопалу. Зупиніться й проаналізуйте, чому дитина поводить себе саме так, а не інакше, про що свідчить її вчинок. · 9. Подумайте, у чому полягає трудність ситуації, в яку потрапила дитина? Чим ви можете допомогти дитині в цій ситуації? Як підтримати дитину?

07:08 25.11.2024

Якими мають бути стосунки в сім,ї

Якими мають бути стосунки в сім,ї   Все залежить від міцності сім’ї, етичних норм, рівня родинного виховання. Сухомлинський:    * Ви виховуєте дітей своїм кожним кроком, кожним вчинком. * Хороші чи погані діти – це дзеркало вашої моралі, вашої поведінки, вашої культури.

10:27 29.10.2024

Як заучувати вірші з дітьми (пам'ятка для батьків)

У дошкільному віці діти досить добре запам’ятовують прості римовані рядки. Це ефективний спосіб розвитку пам’яті дитини. До того ж, розвивається коло знань, здатність розуміти літературну мову. Однак треба пам’ятати декілька простих правил вивчення з дітьми віршів: Прочитайте, а ще краще розкажіть дитині вірш. Якщо ви знаєте напам’ять вірш, у дитини з’явиться стимул вивчити його. Звернуть увагу на інтонацію, з якою слід прочитати рядки. Проведіть словникову роботу. Поясніть дитині значення незрозумілих їй слів, наведіть синоніми. Супроводжуйте вивчення вірша відповідними рухами, якщо це можливо. Дитина сприйматиме вивчення вірша як гру, тому процес запам’ятовування стане легким і веселим. Намалюйте схематично зміст вірша. Прості символи дитина сприймає швидко, без пояснень. Вони стануть опорою не лише для неї, а й для вас. Обов’язково поставте декілька запитань за змістом вірша, запропонуйте дитині уявити себе на місці героя (якщо він є) або уявно перенестися до світу вірша. Це допоможе встановити, наскільки правильно дитина зрозуміла зміст вірша, а також розвине уяву, фантазію, мовлення дошкільняти.

12:30 09.10.2024

Значення літературних та музичних творів в естетичному розвитку дошкільників

Читання книг посідає в житті дошкільника особливе місце, оскільки саме книга залишається найбільш доступним засобом духовного й етичного розвитку особистості малюка. Залучення дитини до читання є одним з основних завдань художньо-естетичного виховання дошкільника.

13:32 13.09.2024

10 правил успішного виховання

1. Не чекай, що твоя дитина буде така, як ти бажаєш, допоможи їй стати собою, а не тобою.   2. Не порівнюй дитину з іншою, а порівнюй саму із собою сьогодні, завтра, вчора.   3. Не вимагай від дитини платні за все, що ти для неї робиш, ти подарував їй життя. Як вона може віддячити тобі? Вона подарує життя другій та третій: це незворотній закон вдячності.   4. Не перекладай на дитину свої образи, щоб на старості не їсти гіркий хліб, бо, що посієш те й зросте.   5. Не стався до її проблем зверхньо: тягар життя дається кожному по силі – будь впевнений, їй її тягар не менший, аніж твій, а може й більший, тому що в неї ще немає звички.    6. Не принижуй.   7. Не карай себе, якщо не можеш чогось зробити для своєї дитини, карай, якщо можеш, але не робиш.   8. Пам"ятай, для дитини зроблено недостатньо, якщо не зроблено все.   9. Вмій любити чужу дитину, ніколи не роби чужій те, що не бажав би, щоб інші зробили твоїй.   10. Люби свою дитину будь якою: не талановиту, невдаху, дорослу. Коли спілкуєшся з нею, радій тому, що дитина – це свято, яке зараз з тобою

10:52 05.09.2024

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора