A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Дружбівський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад Дружбівської міської ради Шосткинського району Сумської області

20 листопада- Всесвітній день дітей.

Дата: 20.11.2021 09:46
Кількість переглядів: 39

 

Щорічно Всесвітній день дитини відзначається 20 листопада. У цей день в 1989 році була прийнята "Конвенція про права дитини", яка визначила, що дітям для повноцінного розвитку і щасливого життя необхідно рости в сім'ї, в атмосфері любові, підтримки і взаєморозуміння.

За 31 рік дії Конвенції ми спостерігаємо за прогресом у просуванні прав дітей, адже кожна дитина заслуговує на повагу до її честі та гідності, потребує опіки, уваги, турботи, любові, захисту і постійної підтримки з боку дорослих незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних або інших переконань, національного, етнічного або соціального походження, майнового стану, стану здоров’я і народження дитини, її батьків чи законних опікунів або інших обставин.

В Україні на права дітей впливає багато чинників, спричинених станом економічної ситуації, соціальним становищем, військовими діями, анексією та окупацією частини територій та інші.

Проте цього року до негативних чинників приєдналася пандемія, спричинена поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19). Незважаючи на те, що діти не відносяться до категорії осіб, які першочергово беруть на себе удар хвороби, пандемія негативно впливає на дітей, особливо уразливих категорій: сиріт та позбавлених батьківського піклування, дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах, дітей з інвалідністю. Як наслідок, під загрозою порушення опинились базові права дитини: право на освіту, право на свободу пересування, право на захист від насильства тощо.

За інформацією ЮНІСЕФ, близько 1,6 мільйона дітей у світі через пандемію залишились без доступу до освіти. Учні втратили можливість звичного навчання у школі та спілкування з однолітками. Економічна криза, спричинена запровадженням карантинних заходів, завдала фінансових та інші труднощів родинам, в яких проживають діти, що негативно впливає на рівень їхнього життя. Крім того, діти почали проводити все більше часу в Інтернеті, що збільшує ризики вчинення насильства щодо них в цифровому середовищі.

Пандемія стала своєрідним тестом для уряду та вимагає від нас змін у політиці просування прав дитини. Об’єднання зусиль міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування щодо організації надання якісних медичних, соціальних, освітніх послуг, у т.ч. дистанційно, забезпечення Інтернет-покриттям сільських місцевостей, надання фінансової підтримки сім’ям, які опинились у складних життєвих обставинах є одними із першочергових завдань.

Крім того, вирішення питань, які зачіпають права дітей, потребують більшого включення самих дітей у формування політики, скерованої на їхній захист. Дитячий голос щодо проблем, які найбільше турбують сучасних дітей, має враховуватись дорослими, коли вони говорять про права дитини.

Для України цей день є ще однією можливістю привернути увагу парламенту, уряду, громадськості та усього світу до викликів сучасності від яких потерпають діти.

Повага до прав дитини, врахування її думки при прийнятті рішень, що стосуються дітей, включення активної молоді до процесів прийняття рішень на місцевому рівні – запорука успішного розвитку нашої держави.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора