A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Дружбівський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад Дружбівської міської ради Шосткинського району Сумської області

​​Ігри та вправи для розвитку емоційного інтелекту в дітей

Дата: 29.11.2022 09:05
Кількість переглядів: 46

Немає опису світлини.

🟢 1. Мова тіла

Спробуйте зобразити емоцію рухами, не видаючи її обличчям. Нехай дитина спробує вгадати. Тепер поміняйтеся місцями. Обличчя можна закрити хусткою або маскою.

🟣2. Вгадай за голосом

Ще одна форма гри — вгадувати емоції за інтонацією. Спробуйте вимовляти фрази по-різному. Нехай дитина намагається вгадати, що ви відчуваєте. Тепер запропонуйте дитині вимовляти прості фрази з різними емоціями, як ніби ви розмовляєте телефоном. Наприклад:

«Сьогодні на сніданок була вівсянка»;

«Мама повернулася з роботи»;

«Ми їдемо до бабусі на вихідні».

🔵3. Лінії емоцій

Запропонуйте дитині на свій смак намалювати сумну лінію, радісну, скривджену, гнівну, щасливу і так далі. Намалюйте, як ви бачите лінії з різними емоціями. Порівняйте малюнки.

Ця гра не тільки розвиває уяву, а й допомагає наочно побачити різницю між сприйняттям.

🟠4. Колір емоцій

Візьміть густі фарби (краще гуаш) і виберіть колір емоцій. Нехай дитина намалює сама. Зазвичай радість висловлюють яскравими, чистими фарбами. Смуток — сірими тонами і холодними фарбами.

Відраза, як правило, зеленого або коричневого кольору.

Істотна різниця зустрічається в колірному сприйнятті страху. За обраним відтінком можна зробити висновок про поведінку людини у стресовій ситуації. Деякі з нас біжать, ховаються, а хтось нападає.

Тому кольори можуть відрізнятися від білого до чорного, вибраний відтінок може бути червоним або фіолетовим. Але не варто відразу бити на сполох, якщо дитина вибирає незвичні рішення для вираження емоцій. Кожен індивідуальний.

Якщо у вас виникають страхи або підозри про відхилення в розвитку, проконсультуйтеся для початку з досвідченим дитячим психологом.

ВАЖЛИВО! Тільки не з іншими мамами (і тим більше бабусями), а з фахівцем!

🟤5. Малюємо настрій

Для цієї вправи потрібно використовувати фарби, а не фломастери.

Настрій змінюється кожен день, тому і завдання можна зробити щоденним. Спробуйте цілий тиждень малювати свої емоції, а потім перегляньте отримані картини. Впевнена, ви знайдете багато цікавого.

Джерело https://www.facebook.com/dytyachyjpsyholog?__cft__[0]=AZXaKBJvjhhRoG1Si7KJcXJ3pgMXt0cmeT3QGORCwU-xKfP--rAYDVPsPdgQA5lboeXJ0yUOlPU9ouAXkZ6Atq3hXsvXsDfRxMcAq6WZnoYh7-Cc6MbNzLtIqL6Np42ulTXCMiu1PkY0QI1_ll9lwpc4&__tn__=-UC%2CP-R


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора