Як точно розпізнати булінг?

Дата: 09.10.2021 08:42

????Пригадаємо, що булінг - це діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

?????Булінгом вважаються будь-які насильницькі дії, що відбуваються під час освітнього процесу в освітньому закладі, однією із сторін якого є дитина (особо, яка не досягла 18 років).

??Як точно розпізнати булінг? ????

????? СИСТЕМАТИЧНІСТЬ. Наприклад, вам стало відомо про те, що двоє ваших учнів - Василь та Денис - побилися. Якщо це сталося вперше, це означає, що це не булінг? Не факт. Скоріше за все, якщо Ви детальніше розпитаєте хлопців про інцидент, відкриєте для себе те, що фізичному насильству передувало психологічне, а це означає, що випадок уже – не одноразовий. (Кожна ситуація індивідуальна і важливо детально розібратися).

????? ДІЇ кривдника. Психологічний/фізичний/економічний/сексуальний булінг.

Павло ВДАРИВ Сашу.

Марія РОЗІСЛАЛА учням класу фотографії, що компрометують Анастасію? без згоди останньої. Віктор ОБІЗВАВ Олесю.

Марко РОЗІРВАВ щоденник Олексія.

????НАСЛІДКИ – заподіяна шкода. Саша має синець.

Анастасія має психологічну травму від приниження перед однолітками. Олесі була заподіяна моральна шкода.

Олексій отримав економічні й психологічні збитки.

?Для того, аби запобігти таким ситуаціям, припинити їх або ефективно вирішити – важлива ваша співпраця у команді із класним керівником, соціальним педагогом, психологом, батьками, адміністрацією закладу, за необхідності – правоохоронними органами, соціальними службами.

?????Якщо Вам необхідна інформаційна, юридична або психологічна підтримка у такій ситуації – пишіть нам або звертайтеся на Національну гарячу лінію для дітей та молоді за номерами:

????? 116 111

???? 0 800 500 225

Telegram: @CHL116111

?Лінія працює у будні з 9.00-21.00, вихідні з 10.00-18.00

?«Проєкт «Національна гаряча лінія для дітей та молоді» впроваджується Громадською організацією «Ла Страда-Україна» за фінансової підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та уряду Сполучених Штатів Америки».

?#НДМГЛ #116111UA #childhotline #гарячалініядопомоги #національнагарячалінія #гарячалініяпідтримки #UNICEF #UNICEFUkraine #ЮНІСЕФ #булінг