ВІД МІЖНАРОДНОГО ДНЯ СІМ’Ї ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ – ІНТЕРАКТИВНА ГРА «КВІТЧЕЛ»

Дата: 17.05.2021 13:06

#квітчел #сад_миру #психологічна_служба

В суботній вихідний, 15 травня, світ відзначає Міжнародний день сімей. Як зрозуміло з назви, це свято присвячене насамперед любові, взаєморозумінню, гармонії та вірності. То ж запрошуємо дітей та дорослих до гри «КВІТЧЕЛ».

КВІТЧЕЛ – це квітка чеснот людини (квіт-че-л). Ідея гри – створити квітку чеснот людини, родини як символу миру та об’єднання сім’ї.

Прообразом «КВІТЧЕЛ» є квітка незабудка. Чому саме вона? Існує багато легенд про незабудку. Пропонуємо одну з них, яка співзвучна ідеї гри:

Одного разу богиня квітів Флора спустилася на землю і стала дарувати квітам імена. Усі квіти були раді своїм іменам, усім догодила прекрасна Флора, вже збиралася піти, аж раптом почула ніжний слабкий голосок: «Не забудь – нікого нема. Знову захотіла піти, але голос повторився: «Не забудь мене, Флоро! Дай мені ім’я!». І тут Флора угледіла у траві маленьку блакитну квітку, яку назвала незабудкою. Разом із ім’ям Флора наділила квітку неймовірною силою – повертати пам’ять тим людям, які починають забувати своїх близьких, свій рід та батьківщину.

Суть гри: зробіть квітку з дев’яти пелюсток, що нагадують незабудку, та золотої серцевини будь-яким творчим способом (намалювати, зшити, вишити тощо), назвіть їх кращими якостями людини за вашим вибором, заповніть золотий центр чеснотами (...доброта, чесність, порядність, співчуття, повага, завзяття, довіра, цілеспрямованість, відповідальність, співпраця, щирість...).

Квітка може бути як індивідуальною, так і сімейною, зробленою батьками та дітьми разом. Адже гасло гри: «Мир, рід, родовід!».

Історія гри. Гра започаткована дітьми з Одеси. Наша область п’ять років поспіль (2015-2020 роки) брала участь у цій грі. Під час гри діти, батьки, педагоги створювали індивідуальні та сімейні квітки чеснот людини, родини, ділилися ними один з одним, організовували виставки.