A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Дружбівський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад Дружбівської міської ради Шосткинського району Сумської області

Методична робота

Методична робота – багатогранний і творчий процес

Створення умов для оптимального розвитку творчих здібностей дитини.

Проблема розвитку творчої особистості викликає гострий інтерес у всьому світі. Адже головна умова прогресивного розвитку суспільства - людина, яка здатна творити. Кожна людина унікальна, в кожної своє життя, своя доля. Одже, кожен по своєму творить власне "Я". Тож стандарт може бути лише один - визнання унікальності дитини.
Психологи ще не дали однозначної відповіді на питання: "Які умови необхідно створити для оптимального розвитку творчих здібностей дитини?"
Навчання творчості, на думку американського психолога Дж. Сміта, стане можливим, якщо будуть створені такі основні умови:
- фізичні (наявність матеріалів для творчості і можливості в будь-яку хвилину діяти з ними);
- соціально-економічні (дитина має відчуття зовнішньої безпеки, тобто знає, що її творчі вияви не отримають негативної оцінки зі сторони дорослих);
- соціально-економічні (дитина має відчуття зовнішньої безпеки, тобто знає, що її творчі вияви не отримають негативної оцінки зі сторони дорослих);
- соціально-економічні (дитина має відчуття зовнішньої безпеки, тобто знає, що її творчі вияви не отримають негативної оцінки зі сторони дорослих);
- психологічні (у дитини формується відчуття внутрішньої безпеки, розкутості);
Але роль дорослих у цьому процесі не обмежується лише створенням певних умов. Вона полягає ще й у тому, щоб активно допомагати малюкові у розвитку його творчих здібностей. І з цього приводу корисні рекомендації розробив американський психолог Дж. Гауен:
- створити дитині затишну і безпечну психологічну базу для її пошуків;
- підтримувати схильність дитини до творчості та виявляти співчуття до невдач;
- бути терплячими до дивних ідей, поважати допитливість, запитання та ідеї дитини;
- давати дошкільникові можливість побути на самоті і дозволяти, якщо він того хоче, самому займатися своїми справами;
- допомагати дитині стати "розумним авантюристом", іноді покладатися в пізнанні на ризик, інтуїцію;
- підтримувати необхідну для творчості атмосферу.
Чим більше ви надаєте можливості для конструктивної творчості, тим щільніше закриваєте клапани деструктивної поведінки. Дитина, що є позбавленою позитивного творчого виходу, може спрямувати свою творчу енергію у зовсім небажаному напрямку.


 

Дистанційна робота

СКАРБНИЧКА МЕТОДИСТА

КАРАНТИН. Дистанційна робота.

       Що менші діти, то більше уваги дорослих вони потребують — у цьому найбільший челендж карантину. Мотивація дошкільнят — суцільно ігрова: вони спілкуються зі своїми однолітками через рольові ігри. На жаль, на дистанційному навчанні заклади не можуть це забезпечити.

       Зараз багато батьків трохи розгублені з дошкільнятами вдома і часто не знають, як і куди рухатися впродовж дня. Тому вихователі нашого закладу створили у Вайбері групи з батьками та кожного дня пропонують батькам своєрідну «дорожню карту»  — чек-ліст, у якому перелічені вправи чи активності, які можна робити вдома з дитиною. Педагоги надають рекомендації до виконання того чи іншого завдання чи виду діяльності. Батьки можуть рухатися за цією "дорожньою картою", якщо хочуть, або обрати свій шлях, отримуючи від вихователя перелік корисних посилань на різноманітні пізнавальні сайти для дітей. 

      У такий орієнтовний план дня ми намагаємося вкласти основні види діяльності: розвиток мовлення, математичних здібностей, робота з дрібною моторикою, фізичні вправи. Головне в організації такого виду роботи - фахова допомога батькам в організації дозвілля дітей в період карантину, а не виконання плану академічних досягнень.


Корисні посилання для вихователів:

Сайти для мам і тат, що виховують малят та на допомогу педагогам

Сайт для вихователів  http://volodumurivna.at.ua/

На сайті Ви можете знайти багато необхідної та цікавої інформації для своєї роботи!
Зареєструвавшись на сайті Ви зможете користуватися наданою інформацією,спілкуватися з іншими вихователями та додавати свій матеріал!

«МамаТато»  http://www.mama-tato.com.ua/

Усе, що Ви маєте знати про дітей. Як здійснювати навчання та виховання дитини. Дізнаєтесь про свіжі новини та отримаєте поради психолога.

«MaxyBaby» сайт про дітей для батьків  http://maxybaby.net.ua/ukr/

Сайт створено для сучасних батьків, які йдуть в ногу з часом, хочуть народити та виховати здорову дитину. Тут розміщені статті на цю тему, висвітлюються всі питання, які можуть виникнути у батьків. Інформаційна база сімейного сайту присвячена питанням здорової родини, містить розважальну інформацію про дітей та батьків а також необхідні адреси.

Для Вас, логопеди! Логопедичний сайтhttp://logopedia.com.ua/

Тут Ви зможете довідатися про новинки в області логопедії, адже у багатьох з Вас є інформація, якою Ви, можливо, захочете поділитися з іншими фахівцями. Ви зможете задати один одному питання, які Вас цікавлять і допомогти молодим спеціалістам професійною порадою. А також Ви зможете розмістити на сайті свої статті, рекомендації та інформацію про себе, адже, можливо, саме Вашої допомоги чекають батьки та їхні діти, що потребують поради такого висококваліфікованого фахівця, як Ви!

«KidsGames» Ігри для дітей онлайн - YaYoYehttp://www.igrydlyaditey.com.ua/

Ваших дітей чекають нові онлайн ігри: розфарбовування, повчальні та розважальні, для дівчаток та для хлопчиків.

«Солнышко» Дитячий портал  http://www.solnet.ee/

Вам пропонують конкурси, цікаві розмальовки, умілі ручки та аудіокниги.

«Самоучка»  http://samouchka.com.ua/ukr/

Цей сайт присвячений розвиваючим іграм, навчальним программам для дошкільників і школярів молодших класів, вивчення за допомогою інтерактивних флеш-ігор допоможе полегшити навчання в початкових класах, викличе у дитини інтерес до уроків в школі.

«ДЕТсад»сайт для дітей та дорослих  http://detsad-kitty.ru/

На сайті можна знайти дуже багато цікавої інформації для оформлення груп, готові шаблони для папок-пересувок, рамки, фони, портфоліо та інше.

«Ditvora» сайт дбайливих батьків  http://ditvora.com.ua/taxonomy/term/132

Тут можна задати питання та отримати консультації психотерапевта, сімейного та дитячого психолога, лікаря-педіатра.

Оформлення дитячих навчальних закладів   http://dutsadok.com.ua/

Завітайте на сайт, який  присвячений допомозі в оформленні дитячих дошкільних закладів своїми руками. Сайт буде корисний всім, хто пов'язаний з ДНЗ.


 Огляд ресурсів, що охоче приймають напрацювання педагогів.

1. Адреса: e-kniga.in.ua

Особливості: Ця платформа потрапила на першу сходинку нашого рейтингу тому, що тут педагоги отримують гонорар за публікацію матеріалів у вигляді 50% від заявленої вартості посібника. Ваша книга буде продаватись в е-магазині. Вторговані гроші можна вивести на віртуальний гаманець WebMoney, або картку Mastercard чи Visa (кредитну чи зарплатну – без різниці). Спосіб виводу можна обрати під час реєстрації в особистому кабнеті та змінити в будь-який момент.

Вимоги: Унікальність роботи; текст повинен бути гарно структурованим; про дизайн обгортки теж повинен подбати автор.

Недоліки: Це важко назвати недоліком, та все ж… Педагогів, що займаються плагіатом жде розчарування – робота проходить ретельну перевірку модератором, і лише після цього з’являється в інтернет-магазині. На продаж з вказанням авторства можна виставити лише посібник чи презентацію. Окремі заняття – не формат. Вивести на карту можна не менше 100 грн.

2. Адреса: vseosvita.ua

Особливості: Зрозумілий інтерфейс сайту дозволяє опублікувати матеріали одразу ж після реєстрації. Є можливість переглянути вебінари, взяти участь в освітянських конкурсах. Сертифікат чекати не потрібно, він з’являється в особистому кабінеті після додавання розробки. 

Вимоги: Опублікувати можна будь-які матеріали освітньої тематики.

Недоліки: Не знайшла.

3. Адреса: abetkaland.in.ua

Особливості: Автор і, за сумісництвом, модератор, позиціонує ресурс як освітній прект, що цілком відповідає реальності. На сайті можна знайти безліч цікавинок. Гонорару не отримаєте, але і за публікацію з вас грошей не візьмуть. До того ж, кожен автор, стаття якого пройшла модерацію та була викладена на сайті отримує сертифікат БЕЗКОШТОВНО. А це – величезний плюс.

Вимоги: Приймаються як оглядові прес-релізи передового педагогічного досвіду, статті, так і плани-конспекти занять. Головна вимога – унікальність тексту.

Недоліки: Не помітила.

4.Адреса: wikihow.com

Особливості: Достатньо авторитетний міжнародний ресурс. Сам факт публікації вашої статті вже говорить про певний рівень професіоналізму. Матеріали часто викладаються у вигляді порад стосовно тієї чи іншої теми. Розділів, куди можна подати свій допис безліч. Є й «Освіта та комунікації».

Вимоги: Все ті ж самі – унікальність статті.

Недоліки: Бажаючі «крапати» за сертифікат будуть засмучені. Його вам не видадуть.

5. Адреса: masterclassy.ru

Особливості: Російський сайт. Опублікувати можна майстер-класи. Ідеальний сайт для любительок hand made. Кожен автор безкоштовно отримує електронний сертифікат.

Недоліки: Звісно, назвати сайт освітнім ресурсом не можна. Але для підняття самооцінки та в якості першої спроби – рекомендую.

6. Адресаsolnet.ee

Особливості: Дитячий портал. Приймаються статті, вірші, сценарії свят і т.д. Сертифікат – безкоштовно.

Вимоги: Матеріали, повністю чи частково опубліковані в мережі не приймаються.

Недоліки: Російськомовний сайт. Ресурс активно співпрацює з російськими видавництвами. Матеріали, видані на сайті, забороняється перекладати іншими мовами без узгодження з видавництвом.

7. Адреса: doshkilnyk.in.ua

Особливості: Матеріали, надані автором, можуть бути опубліковані як на сайті, так і в одному з номерів електронного журналу doshkilnyk.in.ua.

Вимоги: Високий відсоток унікальності, на сайт потрапляють лише статті актуальної тематики. Конспекти занять йдуть в електронний журнал. Сертифікат потрапляє до автора після оплати квитанції на суму 25 грн.

Недоліки: Адміністрація порталу перемудрувала з реєстрацією. Знайти кнопку “зареєструватись” неможливо взагалі. І лише під час купівлі одного з номерів журналу (найдешевший – 4 грн) у вас з’явиться можливість поставити галочку в квадратику “зареєструватись автоматично”.

8. Адресаurok-ua.com

Особливості: сценарії заходів, класної години, статті на педагогічну тематику, конспекти занять, презентації, майстер-класи по рукоділлю, сценарії семінарів, батьківських зборів і конференцій, корисні поради і рекомендації для педагогів, батьків і дітей, кросворди, вікторини, дидактичні ігри.

Вимоги: Матеріали проходять модерацію, але не таку сувору, як на ресурсах, що описані вище.

Недоліки: За публікацію матеріалів потрібно сплатити 49 грн. Сертифікат входить у вартість.

9. Адресаnaurok.com.ua

Особливості: Освітній проект щомісяця проводить конкурс матеріалів відповідної тематики. Переможцем визнано автора, матеріали якого скачувались найбільшу кількість разів. Чим більше матеріалів опубліковано протягом поточного місяця, тим більші шанси стати лідером. За останній рік сайт кардинально змінився на краще. Сертифікат можна скачати миттєво. Одразу після публікації.

Вимоги: Унікальність.

Недоліки: 0

10. Адресаmetodportal.com

Особливості: Угорі кожної сторінки майорить нав’язлива реклама, за змістом дуже далека від тематики сайту.

Вимоги: Редакція порталу не перевіряє і не підтверджує правомірність розміщення матеріалів. Тобто, вимог до авторства, по суті, не має.

Недоліки: Вартість сертифікату – 60 грн. Якість матеріалів, розміщених на сайті доволі сумнівна. Особисто я поставилася б до педагога, який хизується подібним досягненням щонайменше з підозрою. Але, якщо методист не дуже вимогливий, то і так зійде.

11. Адресаpustunchik.ua

Особливості: Приймаються авторські статті та тему навчання та виховання. Сертифікат за публікацію не отримаєте, зате статтю буде розміщено під вашим прізвищем. На сайті теж часто проходять конкурси для дітей та дорослих.

Вимоги: Всі статті проходять сувору модерацію та тест на унікальність.

Недоліки: До публікації приймаються статті не менше 3000 знаків.

Заплатити за публікацію і розмістити «місцями запозичений» матеріал, чи нічого не платити, постаратись і написати унікальну роботу та опублікувати її з гордо піднятою головою? Який ресурс обрати? Вибір за вами.

 

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора